łóżeczko dostawne - foppapedretti.pl

Łóżeczko dostawne dla noworodka i niemowlaka

Zakupienie odpowiedniego łóżeczka dostawnego dla wybór ważny. Łóżeczko musi być wygodne i funkcjonalne, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców, na których spoczywa ciężar opieki nad noworodkiem, a później niemowlęciem.

Łóżeczko dostawne – co to właściwie jest i jak wybrać to najlepsze?

Czytajcie dalej!

Czym jest łóżeczko dostawne dla noworodka lub niemowlaka?

Łóżeczko dostawne to jeden z rodzajów łóżeczek dla dzieci. Wyróżnia się tym, że można je dostawić do zwykłego łóżka, na którym śpią rodzice. Ułatwiają to małe rozmiary tego łóżeczka oraz kółka, które można spotkać przy znaczącej większości tego typu łóżeczek.

W łóżeczkach dostawnych bok przylegający do łóżka rodziców jest zazwyczaj opuszczony, dzięki czemu możemy mieć dziecko na wyciągnięcie ręki. I to dosłownie! Jest to praktyczne rozwiązanie na spokojne przespanie nocy, zarówno przez niemowlę, jak i jego rodziców.

łóżeczko dostawne - foppapedretti.pl
Łóżeczko dostawne dla noworodków i niemowląt / Sprawdź ceny i opinie!

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dostawne dla niemowlaka?

Aby wybrać najlepsze i najbardziej odpowiednie łóżeczko dla naszego dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • rozmiar łóżeczka – jeśli łóżeczko ma starczyć na dłużej to należy zdecydować się na większy model,
  • materac – w komplecie z łóżeczkami są rzadko spotykane, jednak jeśli traficie na taką okazję to najlepiej zdecydować się na materacyk kokosowy, lateksowy, z matą lnianą lub z łuski gryczanej,
  • szczebelki – ich rozstaw powinien wynosić od 2,5 do 6 centymetrów, najlepsze będą szczebelki, które w późniejszym czasie można wyjąć,
  • wysokość łóżeczka – dobre łóżeczko powinno posiadać regulację wysokości, najlepiej sprawdza się regulacja trzystopniowa,
  • bezpieczeństwo – łóżeczko powinno być zgodne z normami europejskimi PN-EN 716-1:1999 oraz PN-EN 1130-1-2001, a także solidne i stabilne oraz bez elementów, o które łatwo się skaleczyć.

Niektóre łóżeczka dostawne posiadają dodatkowe funkcjonalności i zabezpieczenia jak szuflady, przewijaki, ochraniacze na szczebelki, a nawet baldachimy. Istnieją również łóżeczka pełniące jednocześnie rolę łóżeczek dostawnych i turystycznych bądź łóżeczek dostawnych i tradycyjnych.

Komu sprawdzi się łóżeczko dostawne?

Łóżeczko dostawne to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy:

  • nie są w stanie zmieścić w swoim mieszkaniu tradycyjnego łóżeczka,
  • chcą być blisko dziecka,
  • chcą czuwać nad dzieckiem, które ma szczególnie niespokojny i czujny sen,
  • potrzebują łóżeczka o mniejszych wymiarach, aby móc bez problemu je transportować na czas wyjazdów wakacyjnych lub pobytów u rodziny,
  • chcą, aby ich dziecko nie miało problemów z nocnym spaniem.

Łóżeczko dostawne to również pomoc dla matek po trudnych porodach, dla których częste wstawanie do dziecka to duży wysiłek oraz tych, które nie chcą, aby nocne karmienie zbytnio wybudzało niemowlę bądź noworodka.

łóżeczko dostawne - foppapedretti.pl
Jakie są plusy i minusy używania łóżeczka dostawnego? Poznaj wady i zalety!

Jakie łóżeczko dostawne dla noworodków i niemowląt wybrać?

Łóżeczko dostawne musi być wygodne, bezpieczne i przestronne dla noworodka, a w późniejszym czasie dla niemowlęcia. Dobrze, jeśli łóżeczko będzie posiadać również dodatki ułatwiające rodzicom codzienne funkcjonowanie i opiekę nad dzieckiem, na przykład przewijak czy opuszczany bok.

Wady i zalety łóżeczek dostawnych

Niestety, nawet takie wspaniałe rozwiązanie jakim jest łóżeczko dostawne ma swoje wady. Łóżeczka dostawne są małe gabarytowo przez co nie zastąpią one całkowicie standardowego łóżeczka dla dziecka. Prędzej czy później (w zależności od tempa rozwoju naszego niemowlęcia) wymiana łóżeczka na większe będzie konieczna. Zazwyczaj łóżeczka dostawne starczą do około 10 miesiąca życia. Dokładne informacje o tym znajdziecie w ulotce bądź instrukcji obsługi łóżeczka. Nie jest to jednak wielki problem, ponieważ zainwestowane pieniądze z pewnością częściowo się zwrócą, jeśli zdecydujecie się na odsprzedanie łóżeczka.

Do zdecydowanie największych atutów łóżeczka dostawnego możemy zaliczyć to, że my widzimy dziecko, a dziecko widzi nas. Niemowlę przebywa blisko rodzica, dzięki czemu śpi ono spokojniej i szybciej zasypia. Z kolei rodzice są pewni, że ich dziecko jest bezpieczne, a w nocy nie muszą wstawać do niemowlęcia, gdy jest ono głodne lub płacze.

Od kiedy można stosować łóżeczka dostawne?

Łóżeczka dostawne można stosować od momentu urodzenia dziecka. Jednak, aby być pewnym, że łóżeczko jest bezpieczne dla noworodka bądź niemowlaka zwracajmy uwagę na oznaczenia wiekowe zamieszczone przez producenta w informacji o produkcie. Łóżeczko przeznaczone dla noworodków będzie posiadało oznaczenie 0+.

łóżeczko dostawne - foppapedretti.pl
Jakie opinie o łóżeczkach dostawnych mają inni rodzice?

Opinie o łóżeczkach dostawnych dla noworodków i niemowląt

Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup łóżeczka dostawnego są zachwyceni dokonanym wyborem. Wśród opinii można spotkać również takie, które mówią o planowanym zakupie tego typu łóżeczka. Mieszane zdania występują jedynie, gdy mowa o łóżeczkach dostawnych z materiałowymi bokami. Jednak zazwyczaj opinie negatywne dotyczą wyłącznie problemów z utrzymaniem boków łóżeczka w czystości.

Producenci i ceny

Łóżeczka dostawne znajdziemy w ofercie firm takich jak Chicco, Kinderkraft, Shnuggle, Treppy, BabyBay, Cybex czy Troll. Ceny wahają się od około 250 złotych do około 2200 złotych i zależą między innymi od materiału z jakiego zostały wykonane.

Na koniec dajemy Wam dodatkową porcję informacji i opinii:

Jakie jest Wasze zdanie o łóżeczkach dostawnych? Czy zdecydowalibyście się na takie dla swojego dziecka?

Dajcie znać w komentarzach!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *