łóżeczko turystyczne dla noworodków i niemowląt - foppapedretti.pl

Łóżeczko turystyczne dla noworodka i niemowlaka

Jeśli nie należymy do domatorów to również po narodzinach dziecka nie musimy wyrzekać się podróży. Wystarczy jedynie zapewnić dziecku odpowiednie i bezpieczne warunki do wypraw wspólnie z nami.

Dobrym rozwiązaniem może okazać łóżeczko turystyczne dla noworodków i niemowląt, które jest lekkie i łatwe w transporcie, a jego niewielkie wymiary sprawią, że bez problemu zmieścimy je do bagażnika auta.

Czym jest łóżeczko turystyczne ? Jak wybrać to najlepsze i czym kierować się w trakcie wybierania go?

Czytajcie dalej!

Łóżeczko turystyczne – co to jest?

Łóżeczko turystyczne to łóżeczko dedykowane na wyjazdy i podróże z małym dzieckiem. Na czas transportowania można je szybko i wygodnie złożyć. Tak samo szybkie i nieskomplikowane jest rozkładanie.

Jednak z takiego łóżeczka można korzystać również w domu. Jedynym warunkiem jest zakup materacyka, nie turystycznego, ale tradycyjnego jak do łóżeczek standardowych.

łóżeczko turystyczne dla noworodków i niemowląt - foppapedretti.pl
Na co należy zwrócić uwagę kupując łóżeczko turystyczne, aby wybrać to najlepsze?

Jakie są rodzaje łóżeczek turystycznych?

Łóżeczka mogą się od siebie różnić. Szczególnie ze względu na dodatki czy ulepszenia obecne w łóżeczku. Przez to łóżeczka turystyczne możemy podzielić na:

 • łóżeczka turystyczne z moskitierą – niemowlak może obserwować co dzieje się na zewnątrz, a jednocześnie jest chronione przed owadami,
 • łóżeczka turystyczne z zadaszeniem (baldachimem lub budką) – stanowi ochronę przed słońcem,
 • łóżeczka turystyczne z przewijakiem – praktyczne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić pieniądze oraz miejsce w pokoju, gdzie przebywa dziecko,
 • łóżeczka turystyczne z materacykiem – jest to dość rzadko spotykane, ale bardzo ułatwia życie rodzicom, którzy nie muszą martwić się o zakup pasującego do łóżeczka materaca,
 • łóżeczka turystyczne z kołyską – załączone przez producenta dodatkowe elementy pozwalają na szybkie przekształcenie łóżeczka w kołyskę.

Rodzaj łóżeczka upatrzony. Co dalej?

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko turystyczne dla noworodka lub niemowlaka?

Kupując łóżeczko dla dziecka powinniśmy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego, a w trakcie wyboru kierować się rzeczami takimi jak:

 • waga łóżeczka – powinno być lekkie, a jednocześnie stabilne,
 • rozmiar łóżeczka po złożeniu – powinno bez problemu mieścić się do torby, a tym bardziej do bagażnika auta,
 • wysokość materacyka – najczęściej do wyboru są dwa poziomy, poziom wyższy jest do spania dla niemowlaka, a poziom niższy opiera się (niemal) na podłodze i wtedy łóżeczko może służyć za kojec,
 • maksymalna waga dziecka – największy udźwig spotykany w łóżeczkach turystycznych wynosi nawet 30 kg,
 • sposób i szybkość składania i rozkładania – łóżeczko powinno być łatwe i szybkie do rozłożenia i nie wymagające do tego celu angażowania kilku osób,
 • otwierana ścianka – niektóre modele łóżeczek turystycznych mają możliwość otwierania jednej ścianki za pomocą suwaka, jest to wygodne przy starszych dzieciach, ponieważ nie trzeba ich wtedy dźwigać dziecka,
 • kółka z hamulcami – kółka muszą działać płynnie, blokada kółek powinna być łatwo dostępna dla rodzica,
 • materiał, z którego wykonano łóżeczko – musi być trwały i łatwy w czyszczeniu oraz zapewniać odpowiednią wentylację,
 • bezpieczeństwo – łóżeczko powinno posiadać odpowiednie atesty i spełniać europejskie normy bezpieczeństwa.

Dość istotną cechą łóżeczka jest waga. Szczególnie jeśli planujemy loty samolotem. W takiej sytuacji, im lżejsze łóżeczko, tym lepiej.

łóżeczko turystyczne dla noworodków i niemowląt - foppapedretti.pl
Czy łóżeczko turystyczne to dobry wybór? Dla kogo łóżeczko turystyczne to najlepsze rozwiązanie? Sprawdź!

Komu sprawdzi się łóżeczko turystyczne?

Zakup łóżeczka turystycznego to najlepsze rozwiązanie dla osób często podróżujących lub nocujących w miejscach, gdzie nie ma odpowiedniego miejsca do spania dla niemowlaka.

Jednak podróże to nie jedyne sytuacje, w których łóżeczko turystyczne jest przydatne. Jak wspominaliśmy wcześniej, równie dobrze takie łóżeczko sprawdzi się w domu czy mieszkaniu, w którym nie ma za wiele miejsca na standardowe łóżeczko. Tym bardziej, że w ciągu dnia łóżeczko turystyczne może pełnić rolę mobilnego kojca dla dziecka.

Jakie łóżeczko turystyczne dla noworodka lub niemowlęcia wybrać?

Dobre łóżeczko turystyczne powinno być wygodne, bezpieczne i zapewniać komfort noworodkowi, a później niemowlęciu. Dobrym rozwiązaniem byłby zakup łóżeczka posiadającego dodatki, które umilą i ułatwią opiekę nad dzieckiem, na przykład moskitierę, zadaszenie czy przewijak.

Wady i zalety łóżeczek turystycznych

Można spokojnie powiedzieć, że łóżeczka turystyczne to łóżeczka dosłownie bez wad. Jednak zalet mają co nie miara. Główną zaletą jest mobilność łóżeczka oraz jego niewielkie wymiary po złożeniu, co umożliwia nam jego bezproblemowy i komfortowy transport oraz ułatwia podróżowanie.

Ponadto, łóżeczko tego typu można w ciągu dnia wykorzystywać jako kojec dla dziecka, w którym będzie mogło bezpiecznie się bawić lub uczyć raczkować czy chodzić. Dzięki ściankom wykonanym z przewiewnej i elastycznej  siatki oraz krawędziach obitych gąbką łóżeczko turystyczne jest bezpieczne, zarówno dla noworodka, jak i niemowlęcia.

łóżeczko turystyczne dla noworodków i niemowląt - foppapedretti.pl
Łóżeczko turystyczne dla noworodka i niemowlaka / Sprawdź ceny i opinie!

Od kiedy można używać łóżeczko turystyczne?

Łóżeczka turystyczne można używać od momentu narodzin dziecka. Jednak dla pewności, że dziecko jest bezpieczne, a łóżeczko do niego dostosowane, zwracajmy uwagę na oznaczenia wiekowe jakimi producent opatrzył swój produkt. Łóżeczka turystyczne mogą używać nawet kilkulatki. Zależy to jednak od wybranego przez nas łóżeczka.

Opinie o łóżeczkach turystycznych dla noworodków i niemowląt

Na temat łóżeczek turystycznych można znaleźć sporo pozytywnych opinii. Szczególnie zadowoleni są rodzice podróżujący z dzieckiem bądź tacy, którzy chcą mieć malucha blisko siebie co umożliwia im mobilność łóżeczka turystycznego na kółkach. Dodatkowo zachwalanym akcesorium spotykanym w tego typu łóżeczkach jest moskitiera i regulacja wysokości materacyka.

Producenci i ceny

Do producentów łóżeczek turystycznych dla noworodków i dzieci w wieku niemowlęcym należą firmy Chicco, Lionelo, Baby Design, Kinderkraft, Moolino, Caretero, Hauck, Nuna, 4Baby czy Milly Mally. Ceny łóżeczek turystycznych wahają się od około 30 zł do około 1300 złotych i zależne są od rodzaju łóżeczka, materiały wykonania oraz dołączonych do niego dodatkowych akcesoriów.

Jeśli chcecie zobaczyć jak rozłożyć łóżeczko turystyczne z moskitierą to tutaj jest materiał dla Was:

Co sądzicie o łóżeczkach turystycznych dla dzieci?

Dajcie znać w komentarzach!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *