wózek wielofunkcyjny 3w1 - foppapedretti.pl

Wielofunkcyjny wózek dziecięcy 3w1 – jaki wózek trójfunkcyjny wybrać?

Odpowiednie dobranie wózka dziecięcego to kolejne wyzwanie stawiane przed rodzicami. Nawet jeśli nie jesteśmy żółtodziobami w kwestii bycia rodzicem nie oznacza to, że wybór magicznie stanie się oczywisty. Może jedynie odrobinę łatwiejszy, ale nadal będzie w czym wybierać i o czym rozmyślać.

Dobry wózek dziecięcy powinien służyć dziecku i rodzicom. Komfort korzystania z niego powinni odczuć wszyscy użytkownicy. I to właśnie tą myślą należy kierować się wybierając wózek wielofunkcyjny 3w1.

Czym dokładnie jest wielofunkcyjny wózek 3w1? Na co należy zwrócić uwagę wybierając wózek trójfunkcyjny? I przede wszystkim, czy warto zdecydować się na zakup takiego wózka dla dziecka?

O tym wszystkim dowiecie się z tekstu, więc czytajcie dalej.

wózek wielofunkcyjny 3w1 - foppapedretti.pl
Czym jest wózek trójfunkcyjny i co różni go od innych wózków wielofunkcyjnych?

Co wyróżnia dziecięcy wózek trójfunkcyjny?

Wózek dziecięcy wielofunkcyjny, jak sama nazwa wskazuje, może spełniać kilka funkcji. W przypadku wózka 3w1 owe funkcje są trzy, ponieważ może on pełnić rolę spacerówki, wózka głębokiego z gondolą oraz nosidełka.

Konstrukcja tego typu wózka pozwala na szybkie przeobrażenie go z wózka głębokiego w spacerówkę i odwrotnie. Ponadto, istnieje możliwość wmontowania do stelażu wózka samego nosidełka, co może być przydatne na zakupach i manewrowaniu między wąskimi alejkami w sklepach.

Wózki dziecięce 3w1, a 2w1 i 4w1

Wózki wielofunkcyjne tworzą grupę wózków, których pod żadnym pozorem nie należy ze sobą mylić. Liczby obecne w ich nazwie odpowiadają za dostępne u nich rozwiązania czy możliwości.

Wózki dziecięce wielofunkcyjne 2w1 to wyłącznie wózek głęboki z gondolą i spacerówką, 3w1 to wózek głęboki, wózek spacerowy oraz nosidełko, a wózek 4w1 to wózek z gondolą, spacerówka, nosidełko i baza pod nie.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek wielofunkcyjny 3w1?

Wybierając wózek 3w1 należy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:

  • wagę wózka – szczególnie ważna kwestia, jeśli wózek należy dźwigać po schodach w górę i w dół,
  • wagę dziecka – a dokładniej mowa tu o maksymalnej wadze dziecka, które może korzystać z wózka,
  • koła – a mianowicie ich rodzaj i wielkość, na miejskie i równe chodniki i ulice idealnie sprawdzą się koła gumowe, w przypadku nierównych lub piaszczystych terenów najlepsze będą duże koła pompowane,
  • budka – powinna zapewnić dziecku odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi jak wiatr czy słońce oraz być na tyle wysoka i szeroka, aby zapewnić niemowlakowi lub starszemu dziecku swobodę ruchów,
  • gondola – podobnie jak budka powinna ona być dla maleństwa komfortowa i przestrzenna,
  • oparcie – mile widzianą opcją jest możliwość zmiany pozycji oparcia, najczęściej można spotkać oparcie z regulacją trzystopniową pozwalają na ustawienie go w pozycji siedzącej, leżącej oraz półleżącej,
  • pałąk – powinien on znajdować się na odpowiedniej wysokości, czyli poniżej twarzy dziecka, dla zapewnienia większego bezpieczeństwa może ono zostać obite miękką tapicerką,
  • pasy – najpopularniejszy dylemat w tej kwestii to pasy trójpunktowe oraz pięciopunktowe,
  • hamulce – muszą wykazywać się natychmiastowym i niezawodnym działaniem, niektóre modele wózków wielofunkcyjnych posiadają hamulce umiejscowione przy rączce, zamiast przy kole,
  • bezpieczeństwo – wózek wielofunkcyjny koniecznie musi posiadać odpowiednie atesty i spełniać określone normy bezpieczeństwa.

Wspomnieć należy, że odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa posiadać powinno również nosidełko.

Bardzo dobry przykład wózków wielofunkcyjnych 3w1 znajdziecie na stronie chicco.pl/wozki-trojfunkcyjne. Oprócz standardowych wózków 3w1 zobaczycie tam również wariant dla rodziców aktywnych, czyli trójkołowy wózek wielofunkcyjny.

wózek wielofunkcyjny 3w1 - foppapedretti.pl
Gdzie kupimy wózek wielofunkcyjny 3w1?

Co zawiera wielofunkcyjny wózek 3w1?

Dokładne akcesoria jakie znajdziemy przy wózku wielofunkcyjnym zależą od wybranego przez nas modelu i producenta wózka. Obowiązkowo w przypadku wózków wielofunkcyjnych 3w1 w zestawie znajdziemy gondolę, siedzisko oraz nosidełko mogące pełnić również rolę fotelika samochodowego.

Dodatkowo, dosłownie każdy wózek wielofunkcyjny tego rodzaju wyposażony jest w obszerny kosz na zakupy, torbę lub organizer na podręczne rzeczy potrzebne do opieki nad dzieckiem.

Do akcesoriów opcjonalnych należy folia przeciwdeszczowa (w większości przypadków można ją dokupić osobno do wózka), pokrowiec na nóżki, moskitiera mająca ochronić niemowlę przed insektami oraz uchwyt na kubek.

Czy istnieją wózki wielofunkcyjne dla bliźniąt?

Tak, istnieją. Rodzice spodziewający się przyjścia na świat mogą odetchnąć z ulgą. Wielofunkcyjne wózki 3w1 nie różnią się bowiem funkcjami w najmniejszym calu od swoich pojedynczych odpowiedników.

Jakie są wady i zalety wózków wielofunkcyjnych 3w1?

Wózek wielofunkcyjny to zakup jednorazowy i na wiele lat. Można by rzec, że wózek ten rośnie razem z dzieckiem.

Wózki tego typu cieszą się reputacją wózków niezwykle bezpiecznych, solidnych i stabilnych. Samo prowadzenie wózka 3w1 jest również bardzo wygodne.

Niestety, są to wózki zazwyczaj cięższe od innych, jednak i w tej kwestii można znaleźć wózek trójfunkcyjny ważący około 10 kilogramów.

wózek wielofunkcyjny 3w1 - foppapedretti.pl
Poznaj zdanie innych rodziców na temat wózków wielofunkcyjnych 3w1. Sprawdź ceny wózków 3w1.

Opinie

Wózki wielofunkcyjne 3w1 zbierają dość pozytywne opinie, chociaż przyznać trzeba, że wiele osób wytyka im ich wagę. Jednak nawet w tym można dostrzec pozytyw. Ciężkie wózki są bowiem niesamowicie stabilne. Ponadto, jeden wózek 3w1 powinien starczyć nam do około 3 roku życia dziecka.

Producenci i ceny wózków trójfunkcyjnych

Do producentów wózków wielofunkcyjnych 3w1 należą firmy takie jak Adamex, Baby Monsters, Babyactive, Bebetto, Camarelo, Camini, Chicco, Coletto, Cybex, Espiro, Euro-cart, Joolz, Kinderkraft, Maxi-Cosi, Quinny, Riko, Roan czy Tako. Ceny wahają się od około 650 złotych do około 10 000 złotych i zależą one od materiałów z jakich wykonano wózek, jego funkcji i dołączonych akcesoriów, a także wyglądu zewnętrznego, czyli designu.

Co myślicie o wózkach wielofunkcyjnych 3w1?

Dajcie znać w komentarzach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *